بلاگ:


دانلود رایگان 25 مجسمه ارزشمند موزه  لوور !

سایت  gumroad امکان دانلود رایگان  25 مدل  اسکن شده و ساخته شده توسط نرم افزار agrisoft را برای عموم میسر ساخت.وارد سایت شوید و مدل را به حجم 512 مگابایت داون کنید.

آکادمی طراحان 3 عنصر___آخرین اخبار دنیای  CG__توسط خبرگان این صنعت__@III_3osnor

لینک دانلود


 

شرکت  Choase Group بطور رسمی از نسخه  Vray 3.5   رونمایی کرد.

پس از به بازار آمدن چند رقیب جدید الورود اما پر قدرت این برنامه به ظاهر در نظر کاربران کمی جایگاه خود را از دست داد.اما با انتشار این نسخه و نمایش بهینه سازی ها آن میتوان فهمیدکه توسعه دهندگان  Vray بخوبی نیاز کاربران را دوباره تشخصیص داده و به صدای آنها گوش داده اند.
لیست بهینه سازی های نسخه  3.5 بطور اجمالی عبارتند از

 1. ویژگی  Adaptive lighting
  1. در اکثر رندررها استفاده زیاد از تعداد نورها باعث کاهش کارایی و بالا رفتن زمان محاسبات خواهد شد که این مشکل را در این نسخه با بهینه سازی که بر روی الگوریتم محاسباتی برنامه انجام داده اند با گذاشتن 100 نور در صحنه کارایی بطور معمول بوده و مشکلی در رندر کردن صحنه های پر از نور به چشم نمی خورد (ادعای 7 بار سریعتر از نسخه قبلی)
 2. تقویت رندر real time و بر طرف سازی محدودیتهای نسخه قبل
  1. اضافه کردن ویژگی  aerial prepecive  (افزودن اتمسفر به دور دست که در حالت معمول پشتیبانی نمی شد)
  2. افزود پشتیبانی و محسابه از  procedural map  مانند  dent ,smoke  و…
  3. استفاده کمتر از حافظه کارت ویدیوی با نام در لحظه  بار کردن بافتها و تغییر اندازه انها  بصورت خودکار  on demand mip mapping
 3. رندر نهایی بصورت تعاملی
  1. این ویژگی بسیار مورد نیاز کاربران است میتوانند در زمان رندر نهایی تغییرات را در همان زمان اعمال نمایند
 4. افزوده شدن رندر 360 درجه سازگار با دستگاه های  vr مانند  htc vive
 5. از سر گیری رندر (توقف و شروع  مجدد رندر (پس از سالها)  می توانید رندر خود را بعدا از جایی که قطع کرده اید شروع کنید)
 6. استفاده از حالت تعاملی  lens effect  در حین  رندر می تواند افکتهای حاله نور و غیره را فعال کند تا قبل از این باید صبر میکردید که رندر تمام شود
 7. فایل مشترک در بین نرم افزارهای که  vray بر روی آنها نصب میگردد. می توانید در مایا کار کنید و سپس فایل را برای رندر در قالب فایل  vray scene node وارد برنامه  3dsmax کنید.
 8. استفاده از all surface shader  که چند وقت پیش بصورت متن باز توسط یکی از نخبگان استدیو pixar برای همگان منتشر شد و حال برای ساخت پوست و ویژگی  sss از آن میتوان استفاده کردو
 9. استفاده از کتابخانه متریال های فیزکی  nvidia
  1. شرکت nvidia با همپارچه سازی نرم افزار رندر خود mental ray زبان مشترکی برای ساخت متریال و اشتراک گذاری آن در رندرر های خود تدارک دیده که بدلیل کاملا فیزیک محور بودن آن نتایج بسیار جالبی را خواهد داشت.

ویدیو معرفی توسط سازنده: